Debut Award

Debyytti Palkinnon tarkoituksena on humanitaaristen rahaston Andrei Skoch Поколение vuonna 2000 ja myönnetään vuosittain tärkeänä valtiosta palkinnon. Sen tarkoituksena on erottaa nuorille tekijöille kirjallisesti Venäjän, mutta ei välttämättä asuu Venäjällä. Debut palkinto myönnetään romaaneja, novellas ja novelleja, runoja, draamaa, huumoria ja muut tyylilajit proosaa.

Voittajat saavat hahmo lintu ja oikeus tehdä sopimuksen julkaisemista teoksissaan yksinoikeudella maksuja.

On lohdutus palkinnot: ääni sukupolven Courage kirjallisuudessa ja nuori venäläinen maailman.

Voittajat

  • 2000 - Sergei Sakin, Pavel Teterski Isompi kuin Ben)
    • - Danila Davydov julmuutta Testit
    • - Jekaterina Boiarskij, Eco Naisten
    • - Kirill Reshetnikov, runous
    • - Vasili Sigarev, muovailuvaha
  • 2001 - Sergei Shargunov, lapsi rangaistava
    • - Denis Osokin, Enkelit ja vallankumous
    • - Natalia Starodubtseva, runous
    • - Svetlana Savina, viulu, hieman hermostuneesti
    • - Anastasia Köpman, sarja ironinen pikkukuvia
  • 2002 - Anatoli Riasov, kolme Hells
    • - Dina Gatina sykliä navigoi paahtava Maat ja nähtävyydet
    • - Pavel Kolpakov, runollinen sykli
    • - Sergei Kaluzhánov, Lopulta
    • - Anna Russ, valikoima säkeet
  • 2003 - Vladimir Lórchenkov alkaen Jora
    • - Nikolai Yepijin, tarinoita
    • - Marianna Geide, runous
    • - Ksenia Zhukova, vaarat
    • - Aleksandr Siláyev, armeija Gutentag
  • 2004 - Aleksandr Grischenko, Takaisin
    • - Oleg Zobern, tarinoita
    • - Anna Logvinova, Sisällä Neuvostoliiton takki
    • - Zlata Diomina, Jumala tykkää
    • - Yulia idlis, valinta katsauksissa ja esseitä
  • 2005 - Dmitri Faléyev, kylmää olutta iltapäivän auringossa
    • - Aleksandr Snegiriov, tarinoita
    • - Ala Gorbunova, runous
    • - Aleksandr Gritsenko, Carrier
    • - Anastasia Chejovskaia, erinomainen opiskelija
    • - Dmitri Biryukov, artikkeleita
    • - Andrei Nitchenko, runous
  • 2006 - Viktor Puchkov, Diabetes
    • - Daria Tagil, tarinoita
    • - Marina Mursalova, runous
    • - Nikolai Sredin, Stars hiekka
    • - Valeria Pustovaia, arvosteluja ja esseitä
    • - Vadim Selin, kansamme: miten oppia rullalautailu
  • 2007 - Stanislav Burkin, Faun pankit Tom joen
    • - Irina Glebova, tarinoita
    • - Vladimir Kochnev, runous
    • - Valeri Pecheikin - Falcons
    • - Olga Onoiko, kirurginen toimenpide
  • 2008 - Sergei Krasilnikov ,, Veri Bitch
    • - Mikhail Yenótov, laatikko panoraama Varsovan, tarinoita
    • - Andrei Yegorov, runous
    • - Yaroslava Pulinóvich, Natasha unelma
    • - Aleksandr Montlévich, läsnä Kriminologian
    • - Daria Gratsevich, Sensitive
  • 2009 - Alisa Ganíyeva Salam, Dalgat
    • - Polina Kliúkina, tarinoita
    • - Ekaterina Sokolova, runous
    • - Anna Baturina, taistelija
    • - Jevgeni Tabachnikov, Generation "minä"
  • 2010 - Olga Rimsha, tyynessä vedessä
    • - Anna Gueráskina, en kuule sinua
    • - Alexei Afonin, vesi ja aika
    • - Mary Zelinskaja, kuulet?
    • - Tatiana Mazépina, puoli matkan paratiisiin. Maa Egypti
  • 2011 - Vladislav Pasechnik, tila
    • - Eduard Lukojanov, tarinoita
    • - Andre Bauman, strudel
    • - Anna Leonídova, ennen espichar
    • - Jekaterina Vasilyeva, näytelmiä
    • - Marianna Ionova, Ihmisiä puutarhoissa
  • 2012 - Ilya Pankratov, "Slonodiómia"
    • - Jevgeni Babushkin, "Winter Tale"
    • - Ksenia Stepánycheva, "Rapture", näytelmiä
    • - Dmitri Kolodan, "aika Barmaglót"
    • - Elena Pogorélaia, testejä

Toisen palkinnon ääni sukupolvi

  • 2003 - Andrei Ivanov School kapteeneiksi
  • 2004 - Jevgeni Aliojin, tarinoita
  • 2005 - Anna Remez, viisitoista
  • 2006 - Yaroslava Pulinóvich, kemian opettaja
  • 2007 - Nikolai Prokoshev, lounas seikka Possum
  • 2008 - Desert

Rohkeus toisen palkinnon kirjallisuudessa

  • 2001 - Arkadi Bábchenko, sykli sodan tarinoita sota Kymmenen sarja
  • 2002 - Ilya Popenov, opiskelija Jekaterinburgissa, ihmettelee ja mysteerit
  • 2005 - Vasili Gaist, voittajat maassa voitetun
  • 2007 - Mariana Térejova escuelante Moskova Perhonen
  • 2008 - Yegor Moldánov of Jorogchi, Amurin alue, vaikea ikä

Voittajat toisen palkinnon nuori venäläinen maailmassa

  • 2007 - Dmitri Vachedin ensimmäisen palkinnon - Blue Sky Shooter
    • - Valeri Pecheikin toisen palkinnon - Falcons
    • - Aleksandr Zakladnói kolmas palkinto - matkakumppania
  • 2008 - Ensimmäinen Sergei Krasilnikov, Blood narttu palkinto
    • - Toinen palkinto Daniil Benditski ,, tarinoita
    • - Oksana Barysheva kolmannen palkinnon ,, Tässä ja tällä puolella Ryskulov
  0   0
Edellinen artikkeli Kaiserslautern
Seuraava artikkeli Industrial Development Society

Kommentit - 0

Ei kommentteja

Lisääkommentti

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Merkkiä jäljellä: 3000
captcha